Så fungerar en camp
Träning med coacher från stora klubbar
På våra camper får du träna med coacher som är utbildade i storklubbarnas metodik. De visar övningar och sätt att träna som används i internationella akademier, och du får testa saker du kanske aldrig gjort tidigare. Det är mycket boll, mycket tempo och fokus på att du ska utvecklas och ha roligt.
Dagar fyllda med fotboll
Träningen pågår vanligtvis mellan 9.30 och 15.00. Under dagen får du träningskläder, lunch, frukt och diplom. Det är intensiva pass med mycket aktivitet, så du behöver vara van att träna och gilla att ta i. Samtidigt är det en skön stämning där alla peppar varandra och där glädjen är lika viktig som övningarna.
Spelare från hela Sverige
Till våra camper kommer spelare från hela landet. Många kommer själva och lär känna nya kompisar direkt. Du får träna tillsammans med spelare som brinner för fotboll, oavsett var de kommer ifrån eller vilken klubb de spelar i. Det gör dagarna både roliga och inspirerande.
Trygghet och stöd hela tiden
Det finns personal från CoachenEvents på plats under hela campen. Vi har erfarna vuxna tränare som hjälper till i grupperna, stöttar spelarna och ser till att allt fungerar. Vi har nolltolerans mot dåligt beteende och jobbar alltid för att skapa en trygg och positiv miljö där alla kan fokusera på fotboll och utveckling.
